Sıkça Sorulan Sorular

E-Mentorluk uygulaması ne işe yarar?

  • Uzaktan eğitimde ders veren öğretim elemanlarının Uzaktan eğitim kapsamında karşılaştıkları sorunlar karşısında mentorluk hizmeti sunmak ve almak amacıyla hazırlanmıştır.
  • Bu kapsamda öğretim elemanları birbirleri ile iletişim kurabilmeleri sağlanmaktadır.

E-Mentorluk kapsamındaki içerik hangi kaynaklara dayandırılarak hazırlanmıştır?

  • Uygulama içeriği, kullanıcılara yaşanmış örnek sorunlar ve çözüm önerileri ile birlikte karşılaştıkları sorunları paylaşmaları ve mentorların bunlara çözüm bulmalarına yönelik örneklerden oluşmaktadır.
  • İçeriğin artması mentor ve mentelerin paylaşımları ve iletişimleri ile olmaktadır. Bu kapsamda mentor ve mentelerin iletişim kurabilmeleri ve toplu bilgi sahibi olmakla birlikte bir kütüphane görevi de olması amaçlanmaktadır.
  • İçerik sürekli güncellenerek kullanıcıların güncel içeriğe ulaşmaları ve sorunlarla ilgili yeni bilgiye ulaşmaları sağlanmaktadır. İçeriklerin oluşturulması alan araştırmaları incelenerek yapılmaktadır.

Çözüm önerimi veya sorunumu nasıl paylaşabilirim?

  • Sorun veya çözüm bildir seçeneği kullanılarak çok kolay bir şekilde sorun veya çözüm paylaşmak mümkündür. Herhangi bir konuda sorun veya çözüm bildirdiğinizde paylaşımı için yönetici onayından geçmektedir.

Uygulamaya katılmanın faydası nedir?

  • Uygulamaya katılan kullanıcılar sorunlar ve çözüm öneriler için bildirimler almaktadır. Uygulamayı kullanan her kullanıcı canlı sorun bildirme alanından çevrim içi olan kullanıcılardan yardım isteyebilmektedir. Kullanıcılar istedikleri zaman bildirim uygulamadan çıkabilmektedirler. Kullanıcılardan herhangi bir kişisel bilgi istenmeden uygulaya katıla bilinmektedir. E-mentorluk uygulaması kullananların çalışmalarında yaşadıkları sorunlara anlık çözüm bulmaları hedeflenmektedir. Bu bağlamda kullanıcıların kariyer gelişimi için pozitif etki edeceği düşünülmektedir.

Uygulama genel olarak nasıl çalışıyor?

  • Uygulamayı ilk açtığınızda katılmak isteyip istemeyeceğiniz sorulmaktadır. Katılıyorum dediğinizde bildirimleri almak için sizden izin isteyecektir. Uygulamaya katılmadan da paylaşımları görebilirsiniz. Uygulamada canlı soru sorma ve arama yapma özelliklerini kullanarak sorunlarınıza çok hızlı çözüm bulabilirsiniz.
  • Uygulamayı İnternet tarayıcı ile uygulamanın alan adını girdikten sonra internet olan her ortamdan girebilirsiniz. Uygulama internet tarayıcı üzerinden çalışmaktadır. Mobil cihazlar ve bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Uygulama mobil cihazlarla uyumlu olarak çalıştığı için içeriğiniz cihazınızın ekranından kolayca ve sorunsuzca görüntülenmektedir.